Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kāpēc uz Zemes izvedojušās teritorijas ar atšķirīgu dzīvo dabu?

Biomas apraksta veidošana, izmantojot ArcGIS online

Pievienots 11.07.2022
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
Bioma kartes ArcGIS online klimatogramma klimats temperatūra nokrišņi dzīvā daba ģeogrāfija
Video sasniedzamais rezultāts
Grupē dabas resursus (mežs, smiltis, ūdens, vējš u. c.) pēc pazīmes (t. sk., atjaunojamie/neatjaunojamie) un apraksta, kuras pazīmes liecina par katra resursa piederību pie kādas no grupām.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns varētu iepazīties ar biomas apraksta veidošanu, izmantojot interaktīvās kartes un gatavos materiālus tiešsaistes programmā ArcGIS online. 

Video pirmajā daļā tiek atgādināts, kas ir klimats un tā veidotājfaktori, izvēlēti divi pamata kritēriji (nokrišņi un temperatūra) un reprezentatīvas teritorijas biomu apraksta veikšanai, lai parādītu, ka pat vienādās biomās, bet dažādās pasaules vietās var būt atšķirīgs klimats. 

Video otrajā daļā tiek rādīts kā darboties ar programmu ArcGIS online un tajā pieejamajiem rīkiem - slāņiem un to pārslēgšanu, pietuvināšanu/attālināšanu, kartes leģendu un slāņu pārvilkšanas rīku. Tiek iegūta informācija par iepriekš izvēlēto teritoriju temperatūru un nokrišņu daudzumu, izdarot secinājumus par klimatiskajiem apstākļiem biomās dažādās pasaules vietās. 

Video pievienota saite uz ArcGIS online vidē izveidoto materiālu par biomas veidošanas aprakstu, kurā ir iespējams aplūkot video izmantotās biomu, temperatūras un nokrišņu interaktīvās kartes.

Resursi

Tiešsaistes programma ArcGIS online (nav nepieciešams skolas konts).

Turpini mācīties

https://storymaps.arcgis.com/stories/00da6bd2d24d472fad82094835cb5064

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.12.1.1.3.

Veido strukturētus skaidrojumus, argumentus, pretargumentus par dabaszinātnēs aktuāliem jautājumiem (piemēram, klimata izmaiņas, piesārņojums, ģenētiski modificētie organismi, invazīvi augi, alternatīvie enerģijas avoti), izmantojot ticamus informācijas avotus, modeļus, atsaucoties uz zinātniskiem skaidrojumiem, teorijām, eksperimentiem, pētījumiem.

D.9.11.9.1.

Reģistrē lauka darba un eksperimenta laikā veiktos novērojumus un iegūtos datus, izvēloties piemērotāko datu reģistrēšanas veidu (zīmējums, bioloģiskais zīmējums, tabula, grafiks, kartoshēma, fotogrāfija) un tehnoloģisko rīku.

D.9.12.3.4.

Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.

Saistītie video
Saistītie temati

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.