Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā Latvijā pieejamos resursus izmanto saimniecībā?

Pļavas Latvijā

Pievienots 11.07.2022
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
Pļavas dabiska pļava ganības ģeogrāfija bioloģija ekosistēma randu pļava palieņu pļava
Video sasniedzamais rezultāts
Raksturo galvenos pļavu tipus Latvijā pēc noteiktām pazīmēm (atrašanās vieta Latvijā, mitruma režīms, augsnes, augājs, izmaiņas laika gaitā, apsaimniekošana).
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns iepazītos ar jēdzienu "pļava", tās nozīmi Latvijas ekosistēmā, kā arī uzzinātu par pļavu tipiem Latvijā. 

Video pirmajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar jēdzienu "pļava", kā tā tiek apsaimniekota Latvijā un kādi ir citi zālāju piemēri pasaulē. Tiek skaidrots, kāpēc pļava Latvijā nevar pastāvēt bez cilvēka saimnieciskās darbības. Video otrajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar galvenajiem pļavu tipiem - sausieņu pļavas, neapplūstošās zemās pļavas, palieņu pļavas un randu pļavas, kā arī tiek aplūkoti pļavu tipam raksturīgās veģetācijas un citu pazīmju piemēri.

Turpini mācīties

https://grasslife.lv/apciemo-latvijas-dabiskas-plavas/

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.4.2.

Balstoties uz konkrētiem piemēriem, analizē uzņēmēja lomu resursu organizēšanā, lai radītu jaunu preci vai pakalpojumu, analizē dažādas uzņēmējdarbības formas un to priekšrocības. Analizē reģiona vai valsts konkurētspējas priekšrocības noteiktu nozaru attīstībā un produktu ražošanā, skaidro, kā valstu līmenī specializācija veicina labklājības līmeņa pieaugumu. Vērtē starptautiskās tirdzniecības lomu mūsdienās.

D.9.8.2.1.

Salīdzina Latvijai raksturīgās ekosistēmas pēc sugu daudzveidības (augi, sēnes, gliemji, posmkāji, mugurkaulnieki), dabas apstākļiem (temperatūra, nokrišņu daudzums un režīms, augsnes tips, apgaismojums), izvietojuma, veicot lauka darbu un modelējot.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.