Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kas kopīgs četrstūriem, kuru pretējās malas ir pa pāriem paralēlas?

Paralelograma laukums

Pievienots 18.07.2022
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
paralelogramu veidi paralelograma laukums paralelograma romba kvadrāta un taisnstūra laukuma aprēķināšanas formulas
Video sasniedzamais rezultāts
Iegūst paralelograma aprēķināšanas formulu. Aprēķina paraleograma laukumu.
Video apraksts

Praktiska satura uzdevumā nonāk pie nepieciešamības aprēķināt paralelograma laukumu. Sadalot to vienkāršākās figūrās, nonāk pie paralelograma laukuma formulas, kā arī romba un kvadrāta laukuma formulas ar diagonālu reizinājuma pusi. Skolēnam ir iespēja aizpildīt darba lapu, kurā ir gan video aplūkotie uzdevumi, gan patstāvīgi veicami uzdevumi.

Resursi

Darba lapa, rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.6.1.1.

Lieto zināmās un jaunās situācijās, tai skaitā praktiskos kontekstos, plaknes figūru un to elementu (izstiepts leņķis, atvērts leņķis, krustleņķi, blakusleņķi, iekšējie vienpusleņķi, iekšējie šķērsleņķi, kāpšļu leņķi, perpendikuls pret taisni, leņķa bisektrise, trijstūra augstums, bisektrise, mediāna, viduslīnija, riņķa līnijas pieskare, riņķa līnijas loks, paralelograms, rombs, to diagonāles un augstums, trapece, tās diagonāle, augstums un viduslīnija, regulārs daudzstūris) definīcijas un īpašības.

M.9.6.4.1.

Zināmās un jaunās situācijās, arī ar praktisku kontekstu, aprēķina leņķus, kas rodas, krustojoties 2–3 taisnēm, trijstūru, četrstūru nezināmos leņķus un malas, taisnleņķa trijstūra nezināmo malu, izmantojot Pitagora teorēmu un tai apgriezto teorēmu, šaurā leņķa trigonometriskās sakarības, riņķa līnijas garumu (sakarība ar π) un riņķa laukumu, trijstūra, dažādu četrstūru laukumus (lietojot laukuma īpašības un atbilstošas formulas), telpisku figūru (prizma, cilindrs) virsmas laukumus un tilpumu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.