Mamma bērniem regulāri dod dzert dzērveņu morsu, kuru pagatavo no dzērveņu sulas, to atšķaidot ar ūdeni. Bērni dažreiz cenšas samānīties un pielikt nedaudz cukura. Cukurs jāliek tik daudz, lai tas spētu izšķīst un mamma to nemanītu. Kādu reizi tas izdodas, bet citu ne. Bērniem nav skaidra šīs sakarības būtība. Šajā video noskaidrosi, kas ir vielu šķīdība un kas to ietekmē. Video beigās spēsi atbildēt uz jautājumu: Kā var palielināt cukura šķīdību morsā?
Rakstāmpiederumi un pierakstu klade.
Lieto eksperimentam un lauka darbam vajadzīgos traukus, piederumus, saliekot nepieciešamās iekārtas (piemēram, gāzu iegūšanai un uzkrāšanai, maisījumu sadalīšanai), izmantojot aprakstu. Skaidro drošības noteikumu jēgu un rīkojas atbilstoši savai un apkārtējo drošībai, pētot vidi dabaszinātņu laboratorijās un sadzīvē.
Salīdzina vielas šķīdību dažādās temperatūrās, lietojot jēdzienus "piesātināts šķīdums", "nepiesātināts šķīdums", "šķīdība", "kristalizācija", izmantojot grafikus un citu informāciju no dažādiem avotiem.
Analizē un apstrādā eksperimenta un lauka darbu laikā iegūtos datus vai citu iegūtus, pieejamus datus (piemēram, datus par vides kvalitāti), novērtējot to precizitāti un ticamību, izvēloties piemērotāko datu attēlojuma veidu (vārdiski, shematiski, vizuāli, grafiski, simboliski, statistiski, kartogrāfiski) un paņēmienu (IKT), izmantojot nepieciešamās mērvienības un to pārveidojumus, veicot vajadzīgos aprēķinus un salīdzinot ar citiem informācijas avotiem.