Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kāpēc skābes un bāzes ir pretstati?

Kā eksperimentāli noteikt šķīduma vidi?

Pievienots 16.11.2022
Inga Melngaile
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ķīmija
šķīduma vide pH skāba vide bāziska vide neitrāla vide indikatori
Video sasniedzamais rezultāts
Skābju un sārmu klātbūtnē indikatori maina krāsu. Indikatorus izmanto skābju un sārmu pierādīšanai. Ja ūdenī ir izšķīdusi skābe vai bāze (sārms), iegūst šķīdumus attiecīgi ar skābu vai bāzisku vidi. Šķīduma vides skābumu vai bāziskumu skaitliski raksturo pH vērtība, kuru var noteikt eksperimentāli. Izmanto pH-metru un nosaka pH vērtību. Eksperimentāli nosaka šķīduma skābo un bāzisko vidi pēc indikatoru krāsas maiņas un pH vērtības.
Video apraksts

Mācīsies, kā atšķirt skābes un bāzes šķīdumus, izmantojot indikatorus, un noteiksi šo vielu šķīdumu pH vērtību.

Resursi

Pierakstu klade un rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.11.2.1.

Pamato mērinstrumenta, tai skaitā digitālā, izvēli (piemēram, strāvas stipruma un sprieguma, atmosfēras spiediena, plaušu dzīvības tilpuma, asinsspiediena, apgaismojuma, spēka, skaņas intensitātes līmeņa, gāzes koncentrācijas, šķīduma vides pH), pierakstot mērījumu rezultātus, izmantojot pieņemtus apzīmējumus, nosaukumus, mērvienības. Ar praktiskiem piemēriem skaidro, kā veidojas mērinstrumenta skala, un mērinstrumentu kalibrēšanas nepieciešamību. Saista mērinstrumenta lietošanas ierobežojumus (piemēram, mērapjoms) ar mērinstrumenta uzbūvi (piemēram, šķidruma sasalšanas temperatūra).

D.9.11.3.2.

Mērķtiecīgi plāno eksperimentu datu iegūšanai, paredzot, kā lielumus (kvantitatīvos/kvalitatīvos) mērīs, mainīs, izvēloties mērījumu skaitu, atbilstošas vielas, aprakstot un attēlojot izmantotos objektus, ierīces, iekārtas un piederumus vielas sintēzes un analīzes veikšanai, procesu analizēšanai, paredzot drošības noteikumu ievērošanu. Ar piemēriem skaidro eksperimenta nozīmi pierādījumu iegūšanai.

D.9.11.5.1.

Novēro eksperimentos ķīmisko reakciju raksturīgās pazīmes, tās izmanto vielu pierādīšanai un apraksta vielai raksturīgās fizikālās īpašības (krāsa, agregātstāvoklis, smarža, blīvums), nosaka faktorus, kas ietekmē reakcijas ātrumu, veicot eksperimentus atbilstoši drošības noteikumiem.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.