Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kas ir organiskās vielas?

Kā notiek ogļūdeņražu degšana, un kur to izmanto?

Pievienots 31.03.2023
Inga Melngaile
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ķīmija
pilnīga degšana nepilnīga degšana ogļūdeņražu degšana
Video sasniedzamais rezultāts
Argumentēti skaidro ogļūdeņražu degšanas produktu atkarību no skābekļa daudzuma. Ar ķīmisko reakciju vienādojumiem attēlo ogļūdeņražu pilnīgu sadegšanu. Ogļūdeņražus izmanto kā kurināmo enerģijas iegūšanai. Atkarībā no skābekļa daudzuma var veidoties dažādi kurināmā sadegšanas produkti. Fosilā kurināmā sadegšanas produkti rada vides problēmas – globālo sasilšanu, “skābos lietus” u. c. Ogļūdeņražus izmanto arī kā izejvielu polimēru/plastmasu iegūšanā.
Video apraksts

Video noskaidrosim, kāpēc automašīnas izplūdes gāzes var saturēt oglekļa (II) oksīdu, kādas vēl vielas nonāk apkārtējā vidē un kā tās ietekmē apkārtējo vidi. Noskaidrosim arī, kādi ir alternatīvi pārvietošanās veidi. Apskatīsim ogļūdeņražu pilnās un nepilnās degšanas ķīmisko reakciju vienādojumus.

Resursi

Pierakstu klade, rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.1.4.3.

Skaidro ķīmisko pārvērtību (piemēram, degšana, neitralizācija) būtību saistībā ar vielas sastāva izmaiņām un vielas masas nezūdamību. Prognozē vielu savstarpējo iedarbību (vienkāršu vielu un ogļūdeņražu degšana, metālu reakcijas ar sēru, hloru un skābi, skābju reakcijas ar bāzēm, oksīdu reakcijas ar ūdeni, metālu oksīdu reakcijas ar ūdeņradi, karbonātu reakcijas ar skābi), izmantojot ķīmisko elementu periodisko tabulu, šķīdības tabulu, metālu aktivitātes rindu, pierakstot tās ar ķīmisko reakciju vienādojumiem.

D.9.1.3.3.

Apraksta vielu pēc tās raksturīgajām fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām, secina par vielu raksturīgajām, līdzīgajām un atšķirīgajām ķīmiskajām īpašībām saistībā ar to sastāvu, parāda saistību starp vielu klasēm (metāli, nemetāli, oksīdi, skābes, bāzes un sāļi), veicot eksperimentus.

D.9.12.1.1.3.

Veido strukturētus skaidrojumus, argumentus, pretargumentus par dabaszinātnēs aktuāliem jautājumiem (piemēram, klimata izmaiņas, piesārņojums, ģenētiski modificētie organismi, invazīvi augi, alternatīvie enerģijas avoti), izmantojot ticamus informācijas avotus, modeļus, atsaucoties uz zinātniskiem skaidrojumiem, teorijām, eksperimentiem, pētījumiem.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.