Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā izmanto Zemes attēlojumus – kartes un globusu?

Mērogs un tā noteikšana

Pievienots 09.08.2021
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
digitālās kartes ArcGIS online mērogs kartes ģeogrāfija Google Earth
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns zina, kas ir mērogs un prot aprēķināt attālumus dabā, pēc kartē norādītā mēroga. Skolēns prot lietot mērogu koordināšu aprēķinašanai.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns varētu apgūt vienu no svarīgākajiem kartes elementiem – mērogu – un prastu to izmantot. Video gaitā skolēnam ir iespēja praktiski trenēties attālumu mērīšanā, izmantojot kartes vai atlantus, kā arī skolēns iepazīstās ar dažādiem digitālajiem rīkiem un to attālumu mērīšanas iespējām. 


Video pirmajā daļā skolēns uzzina, kas ir kartes mērogs, iemācās to atrast kartē un veikt nepieciešamos aprēķinus, lai viegli varētu izmērīt attālumu kartē un aprēķināt, kāds attālums tas būs dabā. Skolēns salīdzina, kāda informācija ir redzama kartēs ar lielāku mērogu un kāda - ar mazāku mērogu.


Video otrajā daļā skolēns iepazīstas ar Google Maps un ArcGIS online, kāda informācija tajās pieejama, atkarībā no kartes mēroga, kā arī iemācās mērīt attālumu ar katras aplūkotās digitālās kartes mērīšanas rīkiem. 

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.12.3.4.

Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.

T.9.2.5.2.

Lieto tīmekļvietnes ar autorizāciju un bez tās, tai skaitā veic lietotāja konta aktivizēšanu, deaktivizēšanu un dzēšanu. Izmanto mācību procesā nepieciešamos e-pakalpojumus un citus mācību resursus, tai skaitā digitālās kartes, tiešsaistes datubāzes un lietotnes ar iebūvētu ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmu, tiešsaistes enciklopēdijas, izvērtējot tajās atrodamās informācijas ticamību un datu apmaiņas drošību.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.