Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Telefonsarunu valoda

Tālrunis mūsdienās – nepieciešamība vai atkarība?

Pievienots 09.08.2021
Sigita Tama, Valda Tinkusa
Klase / Izglītības posms: 4. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēni saprot, ka mūsdienās jēgpilna tālruņa lietošana ir ikdienas nepieciešamība, Skolēni lasa tekstus un pilnveido zināšanas par teksta veidiem, gūst priekšstatu par pārspriedumu, veidojot tā plānu un mācoties veidot spriedumus atbilstoši izteiktajiem apgalvojumiem, kuri tekstā tiek pamatoti ar konkrētiem faktiem.
Video apraksts

Kāpēc šajā nodarbībā tiks pievērsta uzmanība skaitlim 3? Vai tiks runāts par trim tēva dēliem, varbūt par pūķi ar trim galvām? Vai par darbiem, kas pasakās jāveic trīs reizes, lai sasniegtu mērķi? Šie jautājumi ir aktuāli visu nodarbības laiku, jo, lasot tekstu gan par emocijzīmīšu, ko bieži lietojam telefonu saziņā, rašanos, gan par notikumiem ar telefoniem, skolēni nostiprina zināšanas par teksta veidošanas nosacījumiem un tekstu iedalījumu – aprakstu un vēstījumu, kā arī gūst priekšstatu par pārspriedumu un tā plānojumu. Prezentācija un skolēna darba lapa paredzēta kā mācību un atbalsta materiāls.

Resursi

Rakstāmpiederumi, pierakstu klade vai darba lapa.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.6.1.1.3.

Veikli un ar izpratni lasa mācībām un savām interesēm atbilstošu tekstu. Atrodot tajā galvenos vārdus un frāzes, atbildot uz jautājumiem un uzdodot jautājumus pašiem, nosaka teksta galveno domu un tajā paustās idejas. Formulē viedokli par izlasītā teksta noderīgumu un turpmākajām izmantošanas iespējām.

VL.6.2.1.2.

Raksturo un salīdzina dzirdēta vai lasīta teksta notikumus un personas, veido secinājumus. Sasaista stāstījumu ar personisko un citu pieredzi, nosaka valodas īpatnības.

VL.6.2.1.3.

Pirms teksta veidošanas veic piezīmes un plāno savu tekstu, reflektē par šo posmu, izvērtē to un pārrunā savas ieceres ar citiem. Veido stāstījumu. Raksta vēstījumu un aprakstu.

VL.6.2.1.7.

Veido un pilnveido savu tekstu. Sniedz un iegūst atgriezenisko saiti par teksta kvalitāti, prot strādāt individuāli un sadarboties teksta rediģēšanas laikā. Reflektē par šo procesu, lai uzlabotu savu tekstu.

VL.6.3.1.7.

Izmanto sava teksta veidošanā vienkāršus un saliktus teikumus, tiešās runas teikumus, uzrunu, vienlīdzīgus teikuma locekļus.

VL.6.3.1.8.

Lieto atbilstošas pieturzīmes vienkāršos un saliktos teikumos.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.