Video laikā skolēns tiek iepazīstināts ar 3 izplatītākajiem augšņu tipiem Latvijā - podzolaugsni un tajā notiekošajiem podzolēšanās procesiem (video aplūkots paraugs - tipiskais podzols), karbonātaugsni, un kā to ar sālsskābes palīdzību atšķirt no citiem augšņu tipiem (video aplūkots paraugs - velēnu karbonātaugsne), un glejaugsni, un tajā notiekošajiem glejošanās procesiem (video aplūkots paraugs - velēnu glejaugsne). Papildus paraugu demonstrācijai aplūkota arī Latvijas augšņu izplatības karte un spriests par augšņu tipu ģeogrāfisko novietojumu un to ietekmējošajiem faktoriem.
Tiešsaistes programmas ArcGIS online pieeja (derīgs būs gan publiskais, gan privātais konts).
https://enciklopedija.lv/skirklis/26023-Latvijas-augsnes
Lieto tīmekļvietnes ar autorizāciju un bez tās, tai skaitā veic lietotāja konta aktivizēšanu, deaktivizēšanu un dzēšanu. Izmanto mācību procesā nepieciešamos e-pakalpojumus un citus mācību resursus, tai skaitā digitālās kartes, tiešsaistes datubāzes un lietotnes ar iebūvētu ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmu, tiešsaistes enciklopēdijas, izvērtējot tajās atrodamās informācijas ticamību un datu apmaiņas drošību.
Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.