Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā aprēķinos izmanto taisnleņķa trijstūra divu malu attiecību?

Aptuveni un precīzi mērījumi dabā, izmantojot trijstūru līdzību

Pievienots 09.01.2023
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
taisnā leņķa nolikšana dabā Pitagora teorēmas lietojums praktiskos uzdevumos attāluma noteikšana dabā līdz neaizsniedzamam objektam objekta augstuma noteikšana dabā izmantojot trijstūru līdzību trijstūru vienādību un vienādsānu trijstūra īpašības mērinstrumenti mērniecība
Video sasniedzamais rezultāts
Praktiski darbojoties veikt mērījumus dabā – objekta augstumu, attālumu līdz neaizsniedzamam objektam, kā arī iemācīties nospraust dabā taisnu leņķi. Uzzināt kādus mērinstrumentus izmanto leņķu, attāluma un augstuma mērīšanai.
Video apraksts

Lietojot pašdarinātus mērinstrumentus un skolēni nosprauž leņķus dabā. Skolēni tiek iepazīstināti ar ģeodēziskiem mērinstrumentiem.

Resursi

Rakstāmpiederumi, lapa, aukliņa, līmlenta, salmiņš, atsvars, lineāls, kartona papīrs (A5).

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.6.4.1.

Zināmās un jaunās situācijās, arī ar praktisku kontekstu, aprēķina leņķus, kas rodas, krustojoties 2–3 taisnēm, trijstūru, četrstūru nezināmos leņķus un malas, taisnleņķa trijstūra nezināmo malu, izmantojot Pitagora teorēmu un tai apgriezto teorēmu, šaurā leņķa trigonometriskās sakarības, riņķa līnijas garumu (sakarība ar π) un riņķa laukumu, trijstūra, dažādu četrstūru laukumus (lietojot laukuma īpašības un atbilstošas formulas), telpisku figūru (prizma, cilindrs) virsmas laukumus un tilpumu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.