Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kāpēc dažādās Zemes vietās ir novērojams atšķirīgs klimats?

Atmosfēras cirkulācija

Pievienots 12.04.2021
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
atmosfēra atmosfēras cirkulācija gaisa masas klimats gaisa spiediens atmosfēras spiediens
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns zina, kas veicina atmosfēras cirkulāciju, analizē atmosfēras cirkulācijas kustību, skaidro atmosfēras cirkulācijas kustības ietekmi uz klimatu dažādās pasaules vietās.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns izprastu atmosfēras cirkulāciju un prastu skaidrot atmosfēras cirkulācijas ietekmi uz klimatu. Video tiek apskatīti četri galvenie iemesli atmosfēras cirkulācijai.

Video pirmajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar četriem galvenajiem faktoriem, kas ietekmē atmosfēras cirkulāciju -– ģeogrāfiskais platums, saules staru krišanas leņķis, sauszemes sadalījums, gaisa spiediens. Izmantojot shematiskus zīmējumus, tiek modelēta atmosfēras cirkulācija, kā arī aplūkots, kā notiktu atmosfēras cirkulācija, ja Zeme nerotētu un uz Zemes būtu tikai sauszeme. Tiek skaidrots, kā katrs elements ietekmē atmosfēras cirkulāciju, padarot to par kompleksu parādību.

Video otrajā daļā skolēnam ir iespēja vērot eksperimentu, kurā tiek modelēts gaisa spiediens un kā tas parvietojas, kā arī tas tiek salīdzināts ar Zemi un tās augstajiem un zemajiem spiediena apgabaliem. Skolēnam ir iespēja vērot un analizēt klimata karti, saistībā ar gaisa spiedienu un dabas zonām. Tiek analizēts, kāds klimats ir Latvijā un kā to ietekmē atmosfēras cirkulācija.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.12.3.4.

Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.