Video laikā skolēns tiek iepazīstināts ar stratēģijām, metodēm, nepieciešamo leksiku un gramatiskajām konstrukcijām, lai varētu paust savu attieksmi un reflektēt par savu darbu vai sarunu biedra paustajām idejām un priekšlikumiem.
Video pirmajā daļā skolēns uzzina, kā dalībnieku nolūki ietekmē valodas līdzekļu izvēli. Video tiek skaidrota atšķirība starp refleksiju un pašrefleksiju un doti piemēri ikdienas sarunvalodas situācijām, kad pašrefleksijas prasmes ir nepieciešamas.
Video otrajā daļā skolēnam tiek skaidrotas leksiskās vienības (frāzes, teikumu konstrukcijas), kuras var izmantot, lai paustu kritiku (piemēram, I’m fed up with …; I am not quite sure I agree.; I’ve had enough of…) un izteiktu komplimentus (piemēram, It looks fantastic! I think it’s brilliant. That looks really nice.). Skolēns yiek iepazīstināts ar trīs pamatprincipiem, ko ievērot, sniedzot refleksiju un pašrefleksiju.
Video trešājā daļā skolēnam tiek dots praktisks uzdevums, lai apgūtu frāzes un teikumus, ko var izmantot savas attieksmes paušanai, izmantojot hamburgera metodi un izvēloties klausītājam/lasītājam piemērotu leksiku un gramatiskās konstrukcijas (piemēram, I’d rather not ...; I’m not keen on…).
Skaidro, kā dalībnieku nolūki ietekmē valodas līdzekļu izvēli.