Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Valodas loma sabiedrībā

Attieksmes, refleksijas un pašrefleksijas izteikšana valodā

Pievienots 08.02.2021
Anna Sidorova, Laura Katkeviča, Alise Cimbaļuka, Zane Žagare-Zaķīte
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Angļu valoda
refleksija pašrefleksija leksika attieksmes paušana svešvaloda B1
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns apgūs valodas stratēģijas, metodes un leksiku, lai paustu kritiku; izteiktu komplimentus; paustu savu attieksmi, izvēloties klausītājam/lasītājam piemērotu leksiku un gramatiskās konstrukcijas
Video apraksts

Video laikā skolēns tiek iepazīstināts ar stratēģijām, metodēm, nepieciešamo leksiku un gramatiskajām konstrukcijām, lai varētu paust savu attieksmi un reflektēt par savu darbu vai sarunu biedra paustajām idejām un priekšlikumiem.

Video pirmajā daļā skolēns uzzina, kā dalībnieku nolūki ietekmē valodas līdzekļu izvēli. Video tiek skaidrota atšķirība starp refleksiju un pašrefleksiju un doti piemēri ikdienas sarunvalodas situācijām, kad pašrefleksijas prasmes ir nepieciešamas.

Video otrajā daļā skolēnam tiek skaidrotas leksiskās vienības (frāzes, teikumu konstrukcijas), kuras var izmantot, lai paustu kritiku (piemēram, I’m fed up with …; I am not quite sure I agree.; I’ve had enough of…)  un izteiktu komplimentus (piemēram, It looks fantastic! I think it’s brilliant. That looks really nice.). Skolēns yiek iepazīstināts ar trīs pamatprincipiem, ko ievērot, sniedzot refleksiju un pašrefleksiju.

Video trešājā daļā skolēnam tiek dots praktisks uzdevums, lai apgūtu frāzes un teikumus, ko var izmantot savas attieksmes paušanai, izmantojot hamburgera metodi un izvēloties klausītājam/lasītājam piemērotu leksiku un gramatiskās konstrukcijas (piemēram, I’d rather not ...; I’m not keen on…).

Standarta sasniedzamais rezultāts
VS.V.1.1.2.

Skaidro, kā dalībnieku nolūki ietekmē valodas līdzekļu izvēli.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.