Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kas ir organisma pamatvienība un kā to pēta?

Auga un dzīvnieka šūnas uzbūve

Pievienots 03.06.2022
Edmunds Krops
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Bioloģija
Šuna auga šūna dzīvnieka šūna šūnu organoīdi šūnapvalks plazmatiskā membrāna kodols hloroplasti vakuolas mitohindriji šūnu 3D modeļi
Video sasniedzamais rezultāts
Skaidro un salīdzina šūnas uzbūvi un tās organoīdu funkcijas auga un dzīvnieku šūnās .
Video apraksts

Video paredzēts, lai skolēns apgūtu šādus jēdzienus: kodols, vakuola, šūnapvalks, plazmatiskā membrāna, hloroplasts, motohondriji. Video pirmajā daļā skolēnam tiek izstāstīts par dabaspētnieku R.Huku un zinātniekiem Matiasu Šleidenu un Teodoru Švānu, kas pirmie atklāja šūnu un formulēja teorijas par to. Video otrajā daļā skolēniem tiek stāstīts par auga un dzīvnieku šūnu kopīgajiem un atšķīrīgajiem organoīdiem. Video izskaņā skolēniem tiek izstāstīta instrukcija par 3D šūnas modeļa izveidošanu.

Resursi

Tev šajā mācību stundā vajadzēs: Pildspalvu, parasto zīmuli; Pierakstu kladi; Materiālus šūnas modeļa izveidošanai: sausi pārtikas produkti – pupiņas, sēklas, rieksti, makaroni u. c. (nedrīkst izmantot produktus, kuri ātri bojājas, kūst, maina formu vai krāsu); dažādus priekšmetus – salmiņi, pogas, dzēšgumijas, kurpju šņores, dzija, pērlītes, lentes u. c.; sūkļi, māls, audums, kartons, avīzes, plastilīns, putuplasts; atkārtoti izmantojamie materiāli – plastmasas maisiņi, pudeles, kastes u. c.

Turpini mācīties

Kas ir organisma pamatvienība un kā to pēta?

https://mape.skola2030.lv/materials/CwGmqMK2HQKjGRwb3RL6qH


Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.12.2.1.

Veido daudzveidīgus modeļus (tai skaitā digitālus), lai skaidrotu procesus, parādības, sistēmas (piemēram, vielu un enerģijas aprite iežu un ūdens ciklos, enerģijas plūsma ekosistēmās, šūnas uzbūve un tās saistība ar veicamajām funkcijām, organismu uzbūves pielāgotība vides apstākļiem, ķermeņu uzsilšana, siltumvadīšana, termiskā izplešanās, kustības – vienmērīga, nevienmērīga – svārstību). Mērķtiecīgi ievēro modelēšanas procesa soļus.

D.9.7.2.1.

Skaidro augu un dzīvnieku valsts dzīvības procesu (augšana, attīstība, vairošanās, vielu uzņemšana un izvadīšana) saistību ar organisma (audi, orgāni, orgānu sistēmas) un šūnu (kodols, plazmatiskā membrāna, citoplazma, šūnapvalks, vakuola, hloroplasts) uzbūvi, veidojot vizuālus materiālus, modeļus, eksperimentējot, novērojot ar mikroskopu.

D.9.11.8.1.

Novēro (šūnas, audus) un skaidro novēroto, uzbūves saistību ar veicamajām funkcijām, izmantojot mikroskopu ar atbilstošo palielinājumu, lietojot gatavus vai pašu veidotus mikropreparātus.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.