Mācību video paredzēts, lai skolēns iemācītos lietot tiešsaistes datubāzes, iegūt nepieciešamo informāciju un apkopot datus pārskatāmā veidā. Video gaitā tiek aplūkota Baltijas jūra, tās īss raksturojums, ģeogrāfiskais novietojums un iegūti dati par zivju resursiem tajā. Video pirmajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar Baltijas jūras ģeogrāfisko novietojumu un īsu raksturojumu par tās unikālo un trauslo ekosistēmu. Skolēns iepazīst arī galvenos zivju resursus un kāpēc ir nozīmīgi noteikt to nozveju, izvirzot kvotas. Video otrajā daļā tiek iegūti dati par zivju nozveju Baltijas jūrā no tiešsaistes centrālās statistikas pārvaldes datubāzes, tiek veidots grafiks un tendences līkne. Pēc grafika izveidošanas tiek veidots neliels datu apkopojums no redzamās informācijas, virzot skolēnu domāt par iespējamajām izmaiņām zivsaimniecības nozarē un ļaujot prognozēt nākotnes tendences.
Lieto tīmekļvietnes ar autorizāciju un bez tās, tai skaitā veic lietotāja konta aktivizēšanu, deaktivizēšanu un dzēšanu. Izmanto mācību procesā nepieciešamos e-pakalpojumus un citus mācību resursus, tai skaitā digitālās kartes, tiešsaistes datubāzes un lietotnes ar iebūvētu ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmu, tiešsaistes enciklopēdijas, izvērtējot tajās atrodamās informācijas ticamību un datu apmaiņas drošību.
Balstoties uz konkrētiem piemēriem, analizē uzņēmēja lomu resursu organizēšanā, lai radītu jaunu preci vai pakalpojumu, analizē dažādas uzņēmējdarbības formas un to priekšrocības. Analizē reģiona vai valsts konkurētspējas priekšrocības noteiktu nozaru attīstībā un produktu ražošanā, skaidro, kā valstu līmenī specializācija veicina labklājības līmeņa pieaugumu. Vērtē starptautiskās tirdzniecības lomu mūsdienās.