Video sākumā skolēnam atgādina, ka enerģija ir spēja paveikt darbu.
Tūlīt tiek arī atgādinātas paveikta darba pazīmes, kas attiecas uz deformētu ķermeni.
Sarunas gaitā noskaidrojam, kā jādeformē ķermenis, lai tas varētu veikt kādu darbu, konstatējot konkrētu paveikta darba pazīmi šim gadījumam.
Lai konstatētu no kādiem parametriem atkarīgs enerģijas daudzums deformētā ķermenī, noskaidrojam, ko varētu izmērīt un ar kādu instrumentu palīdzību to varētu izdarīt.
Video turpinās ar eksperimentu, kura laikā skolēns tiek aicināts sekot līdzi eksperimenta gaitai un fiksēt rezultātus savos pierakstos.
Skolēna uzdevums ir pašam formulēt deformēta ķermeņa enerģijas atkarību no deformācijas lieluma.
Video turpinājumā notiek saruna par enerģijas uzkrāšanas iespējām un to pielietojumiem, izmantojot ķermeņu deformēšanu. Ar attēlu un reālu priekšmetu palīdzību skolēnam tiek atgādināts vai parādīts, kā šis enerģijas uzkrāšanas veids tiek realizēts inženiertehniskajos risinājumos.
Video otrajā daļā skolēns tiek sagatavots praktiska darba darba veikšanai. Vispirms kopīgā sarunā aizpildām dizaina procesa sākotnējos posmus konkrētam konstrukcijas uzdevumam.
Pēc tam tiek uzsākta praktiska
darbība, norādot, kam jāpievērš uzmanība turpmākajos posmos. Skolēnam
nepieciešamā darba lapa ir pieejama mape.skola2030.lv, uz kuru norāde ir video
pielikumā.
Video nobeiguma tiek apkopota informācija par deformēta ķermeņa enerģijas izmantošanas iespējām.
Skolēna uzdevums pēc video noskatīšanās ir pabeigt praktisko darbu, veicot dizaina procesa posmus pareizā secībā.
materiāli no mape.skola2030.lv
Plāno un veido inženiertehniskus risinājumus un to modeļus, skaidro to darbības principus, lietojamību un pārbauda to konstrukcijas, parametru vai materiālu izmaiņu ietekmi uz funkcionalitāti.