Video mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar biežāk sastopamajiem derīgajiem izrakteņiem Latvijā, tos atpazīt un izprast to nozīmi Latvijas saimniecībā.
Video pirmajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar derīgo izrakteņu veidiem un tiek minēti piemēri katram veidam. Video otrajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar trīs nozīmīgiem Latvijā sastopamiem derīgajiem izrakteņiem - mālu, ģipsi un dolomītu. Tiek aplūkots, kā tos var atšķirt, kā atpazīt dabā un kādas īpašības tiem piemīt, lai tos varētu dēvēt par derīgajiem izrakteņiem. Tiek rādīts arī derīgo izrakteņu izvietojums Latvijā un nozīmīgākās derīgo izrakteņu ieguves vietas.
Analizē un apstrādā eksperimenta un lauka darbu laikā iegūtos datus vai citu iegūtus, pieejamus datus (piemēram, datus par vides kvalitāti), novērtējot to precizitāti un ticamību, izvēloties piemērotāko datu attēlojuma veidu (vārdiski, shematiski, vizuāli, grafiski, simboliski, statistiski, kartogrāfiski) un paņēmienu (IKT), izmantojot nepieciešamās mērvienības un to pārveidojumus, veicot vajadzīgos aprēķinus un salīdzinot ar citiem informācijas avotiem.
Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.