Starppriekšmetu saiknes veidošana, iegūtās zināšanas dabaszinībās, lietojot mācību priekšmetā "Sports un veselība". Praktiskā eksperimentā noskaidrots, kad vieglāk uzsākt kustību un kad apstāties, braucot ar velosipēdu. Demonstrēta izpratne par lietu kustību, pieliktā spēka ietekmi uz kustību, kā arī nosaukti drošas kustības piemēri.
Velosipēds, ķivere.
Demonstrē slīdēšanas, braukšanas, ripošanas pamatkustības pa dažādām virsmām, dažādās vidēs (klasiskie soļi, nobraucieni, bremzēšana, kāpšana, taisnvirziena kustība uz priekšu, krišana, braukšanas uzsākšana un apstāšanās, slidināšanās ar kājām).
Atpazīst un lieto sagatavotu, piemērotu sporta inventāru un individuālās aizsardzības līdzekļus, pielāgo tos savam augumam (nūjas, slēpes, zābakus, slidas, velosipēdu, ķiveri, roku un kāju sargus).
Atpazīst drošu situāciju un ievēro ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, izmantojot velosipēdu, skrituļdēli, skrejriteni, skrituļslidas, atrodoties dzelzceļa tuvumā, šķērsojot ielu, ceļu, dzelzceļu.
Nosauc drošas kustības piemērus skolā un ceļā uz skolu, eksperimentējot (berze, inerce) un sadarbojoties izveido ieteikumus drošai kustībai.
Veicot eksperimentus, skaidro, ka berze ir atkarīga no materiāla un virsmas.
Ģeometriskās figūrās, objektos nosaka parastās daļas, salīdzina tās.