Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Pilsētu apdzīvojums un urbanizācija

Iedzīvotāju blīvums un pārapdzīvotība

Pievienots 28.05.2021
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
iedzīvotāju blīvums fizioloģiskais blīvums pārapdzīvotība pilsētas ArcGIS online ģeogrāfija
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns prot apēķināt iedzīvotāju blīvumu un iedzīvotāju fizioloģisko blīvumu. Skolēns skaidro pārapdzīvotības cēloņus un sekas.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns iepazītos ar iedzīvotāju izvietojumu pasaulē, kā arī ar pārapdzīvotības jēdzienu.

Video pirmajā daļā tiek aplūkota iedzīvotāju izvietojuma vēsture, skolēns tiek iepazīstināts ar jēdzieniem ''iedzīvotāju blīvums'' un ''iedzīvotāju fizioloģiskais blīvums'', kā arītiek veikti aprēķini un rezultātu salīdzināšana starp dažādām valstīm. Skolēns izprot atšķirību starp diviem dažādiem iedzīvotāju blīvuma veidiem un ko katrs rādītājs atspoguļo.
Video otrajā daļā tiek aplūkots pārapdzīvotības jēdziens. Skolēns izprot, ka augsts iedzīvotāju blīvums nav tas pats, kas pārapdzīvotība. Tiek aplūkoti dažādu valstu piemēri, kur iedzīvotāju skaits ir pārsniedzis teritorijas kapacitāti un iedzīvotāju skaits ir vai tuvojas pārapdzīvotībai. Tiek aplūkoti piemēri, kā valstis risina pāradzīvotības jautājumu un kādas ir pārapdzīvotības sekas, ja valsts problēmu risina vai valsts problēmu nerisina.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.V.3.1.1.

Konkrētos piemēros skaidro, kas ir n-tās pakāpes saknes, logaritma skaitliskā vērtība un kā to iegūt, t. sk. ar digitāliem rīkiem, kā pakāpi ar racionālu kāpinātāju pierakstīt kā sakni un otrādi.

S.O.5.9.

Skaidro teritorijas apdzīvojuma un apdzīvotības izmaiņu cēloņus, to ietekmi uz teritorijas apdzīvojuma sistēmas, apdzīvoto vietu funkciju un cilvēka dzīves vides izmaiņām attīstītajās un attīstības valstīs, analizējot iekšzemes un starptautiskās migrācijas un valstu vai reģionu ekonomiskās izaugsmes rādītāju telpiskās likumsakarības.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.