Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kāpēc dažādās Zemes vietās ir novērojams atšķirīgs klimats?

Kā analizēt un veidot klimatogrammas?

Pievienots 10.05.2021
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
klimats klimatogramma temperatūra nokrišņi dabas zonas ģeogrāfija
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns prot raksturot vietas klimatu pēc klimatogrammas datiem. Skolēns prot atlasīt un apstrādāt klimatogrammas izveidei vajadzīgos datus. Skolēns prot izveidot klimatogrammu Microsoft Excel vidē.
Video apraksts

Mācību video ir paredzēts, lai skolēns spētu nolasīt, analizēt un pats izveidot klimatogrammu. Video gaitā tiek rādīta arī datu ieguve no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapas, datu apstrāde klimatogrammas veidošanai Microsoft Excel vidē un klimatogrammas izveide Microsoft Excel vidē.

Video pirmajā daļā skolēns iepazīstas ar klimatogrammu, izprot, kāpēc tās tiek veidotas. Skolēns apgūst, no kā sastāv pats klimatogrammas grafiks un ko attēlo konkrētais grafika elements. Skolēns analizē dažādu klimata tipu klimatogrammas.

Video otrajā daļā tiek sniegta pamācība, kā iegūt datus par atsevišķām Latvijas vietām (piemērā tiek rādīta meteoroloģiskā stacija "Rīga–Universitāte” viena mēneša griezumā), kā tos apstrādāt Microsoft Excel vidē, izmantojot funkcijas SUM un AVERAGE. No apstrādātajiem datiem tiek veidota klimatogramma, kā arī paskaidrots, kā to noformēt, lai dati būtu uzskatāmi. 

Resursi

Dators ar Microsoft Excel programmatūru

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.1.2.1.

Veido situācijai atbilstošu, noderīgu attēlojumu, piemēram, skice vai precīzs zīmējums, visa figūra vai kāda tās daļa, izmanto grafiskos organizatorus risinājuma strukturēšanai.

D.9.12.2.2.

Izmanto modeļus prognozēšanai, tos savstarpēji sasaistot (piemēram, atoma uzbūve un ķīmisko elementu periodiskais likums, sistēma, atmosfēras un okeāna cirkulācija).

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.