Interesanti ir izpētīt, kas un kāpēc dzīvo noteiktā dabas teritorijā. Jāsāk ar novērojumu - kādi augi un dzīvnieki sastopami dabas teritorijā. Jāizpēta šo dzīvo organismu daļas: kā tās piemērojušās dzīvei noteiktajā vidē. Var attēlot vai modelēt dzīvnieku ārējās pazīmes, lai parādītu dzīvnieku pielāgotību videi. Svarīga ir ne vien auga daļu vai ķermeņa daļu pielāgošanās, bet arī dzīvā organisma barības ķēde. Var attēlot vienkāršu barības ķēdi (līdz 3 posmiem), parādot, kā dzīvnieki barojas, lai izdzīvotu Šajā video integrēts dabaszinību un dizaina un tehnoloģiju mācību saturs.
Aplikāciju papīrs (baltā krāsā, sarkanā krāsā, melnā krāsā, zaļā krāsā, baltā krāsā), parastais zīmulis, līmes zīmulis, guaša krāsas, A3 papīrs, palete, ota, šķēres.
Novērojot un izmantojot piedāvātos informācijas avotus, skaidro saviem vārdiem, ka dzīvnieki iegūst enerģiju, apēdot augus vai citus dzīvniekus, izveidojot barības ķēdi (līdz 3 posmiem).
Attēlo vai modelē dzīvnieka ārējās pazīmes (forma, krāsa, barības iegūšanas veids, ķermeņa daļas), lai piemēros parādītu dzīvnieku pielāgotību videi.
Izmantojot vienkāršus informācijas avotus un eksperimentējot, ar piemēriem skaidro, kādu augu augšanai un attīstībai Latvijā ir piemēroti apstākļi.
Lasa un lieto paša radītas vai citu izveidotas shēmas, aprakstus, veidnes, instrukcijas vai receptes.
Ar skolotāja atbalstu secīgi īsteno izplānoto risinājumu.