Pārvietojoties jāspēj ātri izprast sarežģītas situācijas, lai pieņemtu drošus lēmumus negaidītās, bīstamās un arī labvēlīgās situācijās.Drošas kustības noteikumu ievērošana palīdz izvairīties no dažādiem apdraudējumiem. Telpās un uz ielas ir dažādi uzvedības noteikumi, kuri jāievēro mūsu un citu cilvēku drošībai. Drošību un veselību sev un citiem ietekmē gan paša izsvērti lēmumi, apzinoties varbūtējos riskus un izvērtējot savu rīcību, gan gatavība atbilstoši reaģēt negaidītās un nepazīstamās situācijās.Šajā video integrēts dabaszinību, matemātikas, sporta un veselības un latviešu valodas mācību saturs.
Pierakstu klade, pildspalva.
Atpazīst un lieto sagatavotu, piemērotu sporta inventāru un individuālās aizsardzības līdzekļus, pielāgo tos savam augumam (nūjas, slēpes, zābakus, slidas, velosipēdu, ķiveri, roku un kāju sargus).
Atpazīst drošu situāciju un ievēro ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, izmantojot velosipēdu, skrituļdēli, skrejriteni, skrituļslidas, atrodoties dzelzceļa tuvumā, šķērsojot ielu, ceļu, dzelzceļu.
Atpazīst drošu rīcību savā ikdienā, piemēram, mājas, mācību un apkārtējā vidē, saskarsmē ar cilvēkiem, ārkārtas situācijās, un ar pieaugušā atbalstu rīkojas droši.
Skaidro, ka, pieliekot spēku (grūžot, velkot, metot vai ceļot), var mainīties objekta kustība un/vai tas var deformēties, veicot eksperimentus.
Nosauc drošas kustības piemērus skolā un ceļā uz skolu, eksperimentējot (berze, inerce) un sadarbojoties izveido ieteikumus drošai kustībai.
VL.3.2.1.6./VLM.3.2.1.8. Izmanto burtus un citas rakstzīmes sava teksta veidošanā un tā radošā noformēšanā.