Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Izmanto enerģiju atbildīgi!

Kā veikt eksperimentu, izmantojot modeli?

Pievienots 09.03.2023
Liene Seile
Klase / Izglītības posms: 2. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
dabaszinības dizains un tehnoloģijas latviešu valoda matemātika eksperiments enerģija
Video sasniedzamais rezultāts
Sapratīs, kā plānot un veikt eksperimentu, izmantojot modeli. Lai to apgūtu skaidro pārmaiņu izraisīšanu apkārtējā vidē (darba veikšanas procesu), norādot enerģijas avotu, veido modeli enerģijas ieguves palielināšanai, mainot vienu lielumu, uzzina, kā atrast informāciju tekstā, arī tabulās, shēmās, diagrammās, domu kartēs, izmanto iegūtos datus, lai spriestu par modeļa uzlabošanas iespējām, rada dizaina risinājumu atbilstoši savai iecerei.
Video apraksts

Kā izmantot ūdens enerģiju? Izveidojot ūdensdzirnavu modeli, var eksperimentā noskaidrot, kā var iegūt enerģiju un kā tā mainās, mainot vienu lielumu (dzirnavu spārnu garumu). Šajā video integrēts dabaszinību, latviešu valodas, dizaina un tehnoloģiju un matemātikas mācību saturs.

Resursi

Pierakstu klade, pildspalva, zīmulis, 3 tāfelītes plastalīns, 8 vienreizlietojamās karotītes vai dakšiņas, vai saldējuma kociņi, 5 kociņi vai žagari, 4 glāzes vai krūzes, smiltis vai akmeņi, dzija vai stiprs diegs, šķēres, mērkrūze, mērlente.

Standarta sasniedzamais rezultāts
T.3.1.1.3.

Lai radītu iecerēto lietu (dizaina risinājumu), prot darboties ar vienkāršiem rokas instrumentiem (piemēram, lineālu, šķērēm, papīra nazi). Atbilstoši savai iecerei māk izvēlēties un izmantot dažādus materiālus, piemēram, papīru, tekstilmateriālus, veidošanas materiālus. Ar skolotāja palīdzību izvēlas piemērotākās tehnikas idejas īstenošanai.

D.3.4.3.2.

Nosauc piemērus, ka viena veida enerģija pārvēršas cita veida enerģijā (piemēram, dabasgāzes, degvielas, koka, cita kurināmā, Saules – siltumenerģijā, Saules, ūdens – elektroenerģijā), izmantojot IKT vai vērojot demonstrējumu.

VL.6.1.1.9.

Apkopo informāciju no tematiski saistītiem avotiem atbilstoši mērķim. Nošķir nepieciešamo no liekā, svarīgo no mazsvarīgā, vērtē informācijas ticamību. Sakārto to noteiktā secībā vai veidā.

D.3.11.10.1.

Attēlo eksperimentā iegūtos vai citus datus uzskatāmā veidā, piemēram, diagrammā.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.