Skolēns iepazīstas ar jēdzieniem "literārā sarunvaloda" un "neliterārā sarunvaloda" un nostiprina iegūtās zināšanas uzdevumos, kuros veido pašam saprotamas jēdzienu definīcijas un, izmantojot atslēgvārdus, papildina teikumus par neliterārās sarunvalodas pazīmēm un atšķirīgo no literārās sarunvalodas. Skolēnam tiek piedāvāti 3 video fragmenti, kuros jānosaka sarunvalodas veids un saziņas situācija, atbildes pierakstot darba lapā vai pierakstos.
Pieraksti, rakstāmrīks, darba lapa (no video pielikumiem).
Raksturo valodas situāciju Latvijā, analizējot Valsts valodas likumu, izzinot latgaliešu rakstu valodas un lībiešu valodas statusu, kā arī mazākumtautības valodu lomu Latvijas iedzīvotāju vidū. Vērtē savu un citu personu valodu praktiskā lietojuma situācijās. Piedāvā risinājumu, kā veicināt latviešu valodas lietojumu Latvijas sabiedrībā.
Analizē vārdus no etimoloģiskā, stilistiskā, sociālā, teritoriālā, vēsturiskā viedokļa, izmantojot atbilstošus leksikogrāfijas materiālus. Vērtē vārdu izvēli saziņas mērķa sasniegšanā. Pilnveido savu prasmi lietot precīzus, iedarbīgus, noteiktai valodas lietojuma jomai specifiskus vārdus.