Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Literatūra kā vispārcilvēciska pieredze un platforma aktuālām diskusijām

"Mazā cilvēka" tēls klasiskajā un mūsdienu krievu literatūrā / Образ «маленького человека» в классической и современной русской литературе

Pievienots 26.07.2022
Nataļja Šroma
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Mazākumtautības (krievu) valoda un literatūra
N. Gogolis J. Čižova literārais tēls literārā varoņa tips “mazais cilvēks”
Video sasniedzamais rezultāts
Veido “mazā cilvēka” portretu, spriežot par tā tēlu un lomu N. Gogoļa un J. Čižovas daiļdarbu sižetiskajā līnijā. Analizē konkrētu literāro varoni (Akakiju Akakijeviču Bašmačkinu) kā literāro tipu, identificējot “mazā cilvēka” tipoloģiskās iezīmes. Salīdzina “mazā cilvēka” tēlu dažādu laikmetu autoru darbos (J. Čižovas stastā), apzinoties šī tēla noturīgos un mainīgos aspektus.
Video apraksts

N. Gogoļa garstāsta "Šinelis" galvenā varoņa tēla kā literāra tipa analīze ļauj identificēt “mazā cilvēka” tipoloģiskās iezīmes. Bašmačkina tēla un Čižovas stāsta “Ņutočkina māja” galvenā varoņa tēla salīdzinājums atklāj šī literārā tipa noturīgos un mainīgos aspektus.

Resursi

Dators vai telefons ar pieeju internetam.

Standarta sasniedzamais rezultāts
K.O.4.4.

Pamatojoties radošajā projektā gūtajā pieredzē, raksturo situācijas, kurās kultūras mantojums vai tā elementi kļūst par radošās ekonomikas vai uzņēmējdarbības resursu, mākslas darbi un kultūras procesi izprotami kā tautsaimniecības resursi ar noteiktu māksliniecisku un tirgus vērtību, prognozējamu auditoriju un lietotājiem. Diskutē par laikmetīgās mākslas iespējām kritiski vērsties pret patērniecības ideoloģiju un tās negatīvajām sekām.

K.O.4.5.

Skaidro atšķirības starp mākslas produkta radīšanas mērķiem – mākslas darbs kā mākslinieciska un autora darbībai personiska vērtība, mākslas darbs kā komercprodukts, mākslas darbs kā pilsoniskās līdzdalības veidotājs, mākslas darbs kā sociāls vai politisks komentārs, mākslas darbs ar terapeitisku funkciju, mākslas darbs ar manipulatīvu funkciju.

K.O.2.6.

Salīdzina un interpretē tipoloģiski līdzīgus, bet dažādos vēsturiskos periodos tapušus mākslas darbus (vizuālajā mākslā, audiovizuālajā mākslā, arhitektūrā, mūzikā, literatūrā, teātra mākslā). Nosaka, kā tajos atspoguļotas konkrētās sabiedrības vērtības. Diskutē par jaunu tipu rašanos un laikmetīgās kultūras formu daudzveidību.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.