Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Pasaules saimniecības organizēšanas principi mūsdienā

Pasaules saimniecības sektori

Pievienots 24.04.2021
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
Saimniecība saimniecības sektori Klārka Fišera modelis NACE klasifikators ekonomika ģeogrāfija
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns klasificē saimniecības nozares pēc NACE saimnieciskās darbības klasifikatora. Skolēns salīdzina dažādu valstu saimniecības struktūru, izmantojot Klārka-Fišera ekonomikas sektoru modeli.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēni var iepazīties ar saimniecības klasifikāciju Eiropas savienībā - NACE klasifikatoru un lai varētu iepazīties ar Klārka-Fišera ekonomikas modeli.

Video pirmajā daļā tiek aplūkota īsa pasaules saimniecības vēsture, skolēns tiek iepazīstināts ar NACE klasifikatoru, tā lietojumu un kur to meklēt.
Video otrajā daļā tiek aplūkots Klārka-Fišera modelis, izskaidrota tā nozīme un aplūkoti piemēri, kā tas izpaužās ģeogrāfijā, attiecībā uz dazādu valstu saimniecībām. Īsumā tiek aplūkoti faktori, kas ietekmē katras valsts dominējošos saimniecības sektorus. Ar dažiem piemēriem tiek aplūkots arī Latvijas piemērs pēc Klārka-Fišera modeļa.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.O.11.6.1.

Formulē secinājumus par saskatītajām likumsakarībām, pamatojoties uz darba uzdevumu, pētāmo problēmu un izmantojot pētījuma laikā iegūtos rezultātus.

D.O.12.1.1.

Skaidro procesus un parādības, izmantojot pamatotus un ticamus pierādījumus, iegūtus no dažādiem avotiem, atbilstošu terminoloģiju un simbolu valodu.

D.O.12.2.1.

Izvērtē modeļa zinātniskumu, atbilstību pieejamajiem pierādījumiem, priekšrocības un trūkumus, attēlojot un/vai skaidrojot procesa, parādības, sistēmas darbību.

S.O.3.7.

Raksturo saimniecības nozaru izvietojuma likumsakarības valstīs, reģionos un pasaulē, novērtējot teritorijas saimniecības attīstību ietekmējošo faktoru nozīmi.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.