Video paredzēts, lai skolēnam veidotos izpratne par pētījuma izstrādi, akcentu liekot tieši uz āra pētījumiem. Video pirmajā daļā tiek izrunāti pētījuma izstrādes soļi, video otrajā daļā skolēniem tiek demostrēts, kā strādāt ar augu noteicēju, parādītas dažādas mobilās lietotnes, ar kuru palīdzību var noskaidrot dabā redzēto organismu, bet video trešajā daļā ar skolēniem tiek izrunāti darba drošības noteikumi, dodoties dabā.
Pierakstu klade, rakstāmpiederumi.
Pētot vielu un vielu maisījumu sastāvu un īpašības, dzīvos organismus, teritoriju, dabas objektus, parādības vai procesus, veido pētījuma jautājumu un/vai hipotēzi par kvalitatīvām un kvantitatīvām sakarībām starp atkarīgo, neatkarīgo un fiksētajiem lielumiem.
Plāno lauka darbu, lai aprakstītu likumsakarības un izmaiņas dabā, ģeogrāfiskos procesus, parādības, izvēloties piemērotāko metodi (parauglaukuma metode, fotografēšana, atseguma zīmēšana, kartēšana) un datu reģistrēšanas veidu atkarībā no pētāmā objekta.
Nosaka organisma sistemātisko piederību (Latvijā sastopamos augus un dzīvniekus) atkarībā no pētījuma mērķa, lietojot organismu noteicējus, klasifikācijas shēmas, novērojot un veicot lauka darbu.