Video laikā kopā ar skolotāju skolēnam dota iespēja izpētīt publisku dienasgrāmatu jeb emuāru paraugus, noskaidrojot svarīgākās pazīmes, kā arī izprotot jēdzienus "emuārs", "video emuārs", "blogs", "vlogs", kā arī šo jēdzienu sarunvalodas sinonīmus: "blogs" un "vlogs". Skolēns sākotnēji izprot to, ka publiskam ierakstam ir raksturīgs mērķis, noteikta uzbūve un individuāls autora stils. Apskatot un analizējot piedāvātos piemērus 2.uzdevumā, tiek noskaidrots, ka visi ieraksti tīmeklī nav saucami par emuāriem, kā svarīgāko pazīmi šajā gadījumā konstatējot teksta un/vai video mērķi.
Izdrukāta darba lapa (video pielikumā) vai pieraksti, pildspalva.
http://sienakaudze.lv/2014/03/dazi-ieteikumi-ka-rakstit-dienasgramatu/
https://mikslatvis.lv/2007/04/25/kapec-blogot/
https://www.diena.lv/raksts/pasaule/krievija/lasitaji-vaica.-kas-ir-blogs-51199
VL.9.2.1.2./VLM.9.2.1.4. Detalizēti pamato viedokli par teksta nolūku un noskaņu, personu rīcību un izjūtām, notikumu cēloņiem un sekām. Raksturo autora individuālo valodas stilu un tā ietekmi uz adresātu. Pamatojumā izmanto argumentētus izteikumus un atbilstošu terminoloģiju.
VL.9.3.1.6./VLM.9.3.1.5. Apzināti izvēlas un lieto dažādu vārdšķiru vārdus un to gramatiskās formas noteikta mērķa un efekta radīšanai runā vai rakstveida tekstā. Nosaka vārdu piederību vārdšķirai un vārdu gramatiskās formas.