Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Stereometrija I: Rotācijas ķermeņi, telpisku ķermeņu kombinācijas

Rotācijas ķermeņu tilpums

Pievienots 28.02.2023
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
rotācijas ķermeņu tilpums sakarība starp rotācijas ķermeņu tilpumiem cilindra konusa un lodes tilpums lodes segments lodes segmenta tilpums lodes slānis lodes sektors lodes sektora tilpuma formula
Video sasniedzamais rezultāts
Zina kāda sakarība pastāv starp visu šo rotācijas ķermeņu tilpumiem. Zina, kas ir lodes segments, kā sauc katru segmenta elementu un kā izmatot segmenta tilpuma aprēķināšanas formulu rotācijas ķermeņa tilpuma aprēķināšanai, kas ir lodes slānis un lodes sektors, ka jāizmanto lodes sektora tilpuma formula atkarībā no riņķa sektora centra leņķa lielumu.
Video apraksts

Vēro demonstrējumu par sakarībām starp cilindra, konusa un lodes tilpumu, tā laikā fiksē informāciju par ķermeņu lielumiem, uzzina kā aprēķināt lodes segmenta, slāņa un sektora tilpumu, raksturo sakarības starp rotācijas ķermeņu tilpumiem konkrētajā gadījumā.

Resursi

Rakstāmpiederumi, lapa, atgādne.

Turpini mācīties

https://learningapps.org/view26128705

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.O.6.3.5.

Aprēķina telpisku ķermeņu (taisna prizma, piramīda, cilindrs, konuss, lode), to daļu un vienkāršāko kombināciju (prizma un cilindrs, prizma un lode) elementu raksturīgos lielumus, virsmas laukumu, tilpumu, ja dotie lielumi ir konkrēti un vispārīgi uzdoti lielumi, t. sk. lietojot plaknes figūru līdzību, sakarības starp lielumiem modelējot algebriski.

M.O.2.2.2.

Argumentē problēmrisināšanas paņēmiena (spriežu no beigām, sadalu problēmu daļās, pāreju uz līdzīgu, vienkāršāku problēmu u. tml.) izvēli, lai atrisinātu problēmu ar pazīstamu matemātisko kontekstu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.