Uzdevumu veidošana dod iespēju skolēniem pašiem veidot jaunas situācijas, lietojot un papildinot savas zināšanas un prasmes. Lai skolēniem būtu iespēja demonstrēt dziļāku izpratni par sakarībām trapecēs, tiek izmantota apvērstā darbība uzdevumu risināšanai – uzdevumu veidošana. Video gaitā skolēni risina uzdevumus par trapecēm, lai izprastu, kā veidot savu uzdevumu. Tiek apskatīts viens no iespējamajiem uzdevuma veidošanas principiem.
Pildspalva, lineāls, uzstūris, zīmulis.
Pierāda vispārīgus apgalvojumus, loģiski saistot 2–3 spriedumus, izmantojot zināmus un/vai iepriekš pierādītus faktus, apgalvojumus.
Zināmās un jaunās situācijās, arī ar praktisku kontekstu, aprēķina leņķus, kas rodas, krustojoties 2–3 taisnēm, trijstūru, četrstūru nezināmos leņķus un malas, taisnleņķa trijstūra nezināmo malu, izmantojot Pitagora teorēmu un tai apgriezto teorēmu, šaurā leņķa trigonometriskās sakarības, riņķa līnijas garumu (sakarība ar π) un riņķa laukumu, trijstūra, dažādu četrstūru laukumus (lietojot laukuma īpašības un atbilstošas formulas), telpisku figūru (prizma, cilindrs) virsmas laukumus un tilpumu.