Nosaka un aprakstoši vai ar locīšanu pamato vienādību figūrām starp lauztām līnijām, kuru virsotnes ir rūtiņu līniju krustpunktos; plaknes figūrām, kuras sastāv no rūtiņām; kvadrātā un taisnstūrī, ja novilktas abas diagonāles, u. tml. Pārbauda figūru vienādību, izmantojot to attēlojumus uz caurspīdīga papīra. Spriež, pamato, vai iespējams sadalīt dažāda veida plaknes figūras (piemēram, lauztas līnijas un daudzstūrus, kuru virsotnes ir rūtiņu līniju krustpunkti) noteiktā skaitā vienādu daļu, sadala tās. Spriež, skicē, zīmē vienādus daudzstūrus rūtiņu lapā atbilstoši dotiem nosacījumiem, piemēram, attēlo divus vienādus trijstūrus, ja rūtiņu lapā attēlots trijstūris un otra trijstūra viena mala.
Video apraksts
Šajā video, praktiski darbojoties, ir iespēja uzzināt: kas nosaka to, ka figūras ir vienādas, kā uzzīmēt vienādas figures, kā sadalīt figūras vienādās daļās.
Izveidojies ieradums ģeometriskā zīmējumā lietot burtu simbolus, parādīt/apzīmēt vienāda garuma nogriežņus, vienādus leņķus, taisnu leņķi, lietojot pieņemtos apzīmējumus.
M.9.6.1.1.
Lieto zināmās un jaunās situācijās, tai skaitā praktiskos kontekstos, plaknes figūru un to elementu (izstiepts leņķis, atvērts leņķis, krustleņķi, blakusleņķi, iekšējie vienpusleņķi, iekšējie šķērsleņķi, kāpšļu leņķi, perpendikuls pret taisni, leņķa bisektrise, trijstūra augstums, bisektrise, mediāna, viduslīnija, riņķa līnijas pieskare, riņķa līnijas loks, paralelograms, rombs, to diagonāles un augstums, trapece, tās diagonāle, augstums un viduslīnija, regulārs daudzstūris) definīcijas un īpašības.