Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Es, mani draugi un draugu draugi

Vienlīdzīgi teikuma locekļi saliktā sakārtotā un saliktā pakārtotā teikumā

Pievienots 08.06.2022
Anika Sika
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
vienlīdzīgi teikuma locekļi salikts sakārtots teikums salikts pakārtots teikums pieturzīmes
Video sasniedzamais rezultāts
Atpazīst vienlīdzīgus teikuma locekļus, pareizi lieto pieturzīmes saliktos sakārtotos un saliktos pakārtotos teikumos ar vienlīdzīgiem teikuma locekļiem.
Video apraksts

Ikvienam no mums ikdienā sanāk uzrakstīt pa kādām teikumam, lietojot vienlīdzīgus teikuma locekļus, līdz ar to ir svarīgi ievērot pareizu pieturzīmju lietojumu. Video laikā tiek piedāvāts soli pa solim apgūt likumus, kas jāievēro vienlīdzīgu teikuma locekļu lietojumā. Skolēniem jāatpazīst vienlīdzīgi teikuma locekļi tekstā, kā arī pašiem jāprot izveidot teikumus ar vienlīdzīgiem teikuma locekļiem, jānosaka, kurš vienlīdzīgu teikuma locekļu gadījums saskatāms konkrētajā piemērā. Lai rastos labāka izpratne par vienlīdzīgu teikuma locekļu lietojumu, skolēniem tiek piedāvāti interesanti piemēri par mošķīti Trišķi. Video laikā tiek piedāvāta iespēja viedot atgādni par vienlīdzīgiem teikuma locekļiem, kā arī atkārtot par sakārtojuma un pakārtojuma saikļiem. Skolēni tiek rosināti patstavīgi veikt radošu uzdevumu par mošķīti Trišķi.

Resursi

Pildspalva, krāsu rakstāmie, pierakstu burtnīca/lapa, darba lapa, atgādne.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.9.2.1.4.

Novērtē teksta uzbūvi un savdabīgas struktūras elementus, piemēram, neierastu teksta daļu kārtību, citu tekstu iekļāvumu, komentārus, attēlus. Raksta ar personisko pieredzi un izdomu, fantāziju saistītus tekstus, ievērojot teksta uzbūvi un izmantojot žanra prasībām, adresātam un saziņas veidam piemērotus valodas līdzekļus.

VL.9.3.1.8.

Veidojot tekstu, ievēro latviešu valodas interpunkcijas normas, pamato interpunkcijas zīmju lietojumu savā un citu tekstā. Skaidro neierastu interpunkcijas zīmju lietojumu literāros darbos un informatīvos tekstos.

VL.9.3.1.7.

Zina un atdala ar pieturzīmēm savrupinājumus un iespraudumus. Veido tekstu, izmantojot daudzveidīgas sintaktiskās konstrukcijas atbilstoši savām iecerēm un teksta adresātam.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.