Video sākumā tiek izvirzīta problēma par Zemes virsmas laukuma aprēķināšanu, tam nepieciešamo lielumu iegūšanu. Tā nonāk pie nepieciešamības nevis mērīt, bet aprēķināt rotācijas ķermeņu virsmas laukumus, lietojot atbilstošus, izmērāmus lielumus un formulas no atgādnes. Aplūkojot dažādus rotācijas ķermeņus, uzzina, kas ir nošķelts konuss, tā virsmas izklājums un virsmas laukuma aprēķināšanas formulas. Uzdevumā pa soļiem parādīts kā aprēķināt kombinēta rotācijas ķermeņa virsmas laukumu.
Rakstāmais, pieraksti, atgādne.
Aprēķina telpisku ķermeņu (taisna prizma, piramīda, cilindrs, konuss, lode), to daļu un vienkāršāko kombināciju (prizma un cilindrs, prizma un lode) elementu raksturīgos lielumus, virsmas laukumu, tilpumu, ja dotie lielumi ir konkrēti un vispārīgi uzdoti lielumi, t. sk. lietojot plaknes figūru līdzību, sakarības starp lielumiem modelējot algebriski.
Argumentē problēmrisināšanas paņēmiena (spriežu no beigām, sadalu problēmu daļās, pāreju uz līdzīgu, vienkāršāku problēmu u. tml.) izvēli, lai atrisinātu problēmu ar pazīstamu matemātisko kontekstu.